DIVADLO ANČÍ A FANČÍ
nabídka 2013/2014

"Lední medvídku vrať se domů" - ekopohádka
Příběh ledního medvídka,který neposlouchal rodiče a proto ztratil domov. Jako úlovek rybářů se dostává do města. Daleko od čistého Severního pólu poznává lidský svět plný špíny a hluku. Je také prodán do cirkusu, uvězněn v kleci a musí poslouchat ředitele. Ale jak to pohádkách bývá, nakonec vše dobře dopadne a přátelé kocouři mu pomohou vrátit se zpět domů na Severní pól.
Interaktivní loutkoherecké představení plné napětí, legrace, autorských písniček a zapojení dětí do hry s myšlenkou: "domov je nade vše a příroda je náš život".

"Princezna na hrášku"
Loutkoherecké představení na motivy klasické pohádky H.CH.Andersena. Jenom jedna princezna má to štěstí, aby se zalíbila rodičům prince Drahoslava. A právě o tom bude naše pohádka plná krásných loutkových scén, legrace a činoherních interaktivních výstupů.
Hrají: Jana Paulová, Ivana Hessová/Renata Kubišová


"Pohádka Pohádková"
Kašpárek si vždy poradí! Je nemocný král, je rozmazlená princezna, jsou čerti, je drak a co dál? Král si neví rady s rozmazlenou princeznou Rozmarýnkou a tak ji čert Bonifác odnese do pekla. Ani peklo si neví rady a ani čerti na ní nestačí! Lucifer nařídí Kašpárkovi, aby si jí vzal zpátky. Princezna je prostě učiněná dračice. Proto Kašpárek zavolá draka a ten si ji odnese do lesa... Všechno dobře dopadne! Veselé, výpravné, činoherní i loutkové interaktivní představení.
POHÁDKA VHODNÁ PRO MIKULÁŠSKÉ BESÍDKY!
Hrají: Jana Paulová, Ivana Hessová


"Pohádka o Šemíkovi aneb Horymírův skok"
Česká pověst pro dětského diváka vypráví o tom, jak se v Čechách za vlády knížete Křesomysla dolovalo zlato, jak lidé chtěli být bohatí a přestali pracovat na polích. Také o tom, proč kůň Šemík se svým rytířem Horymírem přeskočil hradby Vyšehradu! Představení plné napětí i legrace.
Pohádka byla úspěšně uváděna v rámci expozice Staré pověsti české v Národním Muzeu Praha.
SPECIÁLNÍ NABÍDKA: POHÁDKU MŮŽEME ZAHRÁT ZA HEZKÉHO POČASÍ I VENKU!
Hrají: Jana Paulová, Ivana Hessová/Renata Kubišová


Jana Paulová žije v Litomyšli. Je divadelní pedagog a jako herečka se věnuje divadlu pro děti od roku 1983 (spolupráce: Ústřední loutkové divadlo, Divadlo bratří Formanů).

MgA.Ivana Hessová žije v Praze. Vystudovala Damu, obor loutkoherectví. Věnuje se divadlu, tanci a pedagogické činnosti (spolupráce mj.: Strašnické divadlo Praha, Archa Praha, Montreurs d´Images Ženeva).

Věk: od 3 let (Pohádka O Šemíkovi - vhodné od 4 let možné i od 3 let)

Délka představení: cca 45 minut / Cena: dohodou

Kontakt: Ivana Hessová, tel.+420606952175, email:ivanahessova9@gmail.com