PARAMPARU

Ve starověké Indii se vědění předávalo ústní tradicí. První náboženské texty, védy a upanišady, byly takto předávány z generace na generaci a jejich písemný zápis následoval až později. V dobách véd vyžadovala zvyklost, aby otec předával své vědomosti synovi a udržoval tak kontinuitu vědění skrze paramparu, což znamená potomstvo, rod, nepřerušenou linii nebo řadu, následnictví či tradici.


Anežka Hessová - narozena v roce 1987. V roce 1991 odjíždí s matkou do Švýcarska, kde studuje francouzský jazyk na soukromé Waldorfské škole a moderní tanec u profesorky Monique Decosterd. Účastní se mnoha divadelních aktivit švýcarského divadla Montreurs d´Images.
V roce 1998 začíná studovat indický tanec kathak u mistra Mata Prasad Mishra, pokračuje ve studiu v Praze a v roce 2001 a 2006 prohloubuje své znalosti tance kathak v Indii (Bangalore, Benares a Kolkata u profesorů Nirupama Rajendra, Mata Prasad Mishra a Sandip Mallick). Účastní se jako tanečnice všech představení skupiny Damaru. Vystupuje v představení "Indická Inspirace", "For Phoolan…" a "Cikánská suita".

V roce 2008 získává roční stipendium od ICCR (Indian Council for Cultural Relations) a odjíždí studovat kathak do taneční školy "Dhwani" v New Dillí pod vedením prof. Vaswati Misra.

Mluví aktivně francouzsky a anglicky.

Anežka má vlastní webové stránky www.anezkahessova.me.cz.