DIVADLO KASPERLE
ŠKOLNÍ VÝLET NA ZÁMEK MNICHOVO HRADIŠTĚ
Prohlídka zámku - Divadelní představení - Výtvarná dílna

nabídka pro MŠ a 1. stupeň ZŠ: Zlatovláska a Kašpárkova dobrodružství

Prohlídka zámku: Zámeckými interiéry děti provedou průvodci v dobových kostýmech. Poslechněte si příběh o dvou zakletých rytířích a majiteli zámku Vincenci z Valdštejna!
Délka prohlídky 30 minut

Divadelní představení: ZLATOVLÁSKA
Dvě kuchtičky v konírně zámku “uvaří“ pohádku o chytrém Jiříkovi, mluvících zvířátkách a zlatovlasé panně. Zpracování známého příběhu K. J. Erbena O Zlatovlásce je pestré. Činoherní herectví (vypravěčky) se střídá s hrou s klasickými loutkami (pan král, kuchtík Jiřík, Zlatovláska). A dětskou fantazii podpoří využití kuchyňského nádobí jako postav z příběhu (Proč by koně nemohli být vařečky? Ryba sítko na čaj?). Naše postavy rozumí zvířátkům. A o tom naše pohádka je - o vzájemném porozumění.
Délka představení 45 minut

Divadelní představení KAŠPÁRKOVA DOBRODRUŽSTVÍ aneb Ó ten chrabrý rek je Kašpárek aneb Kalupinka!
Kašpárek s Kalupinkou pro Vás v konírne zámku zahrají pohádku o tom, jak Kašpárek uniknul ze spáru kostlivce, byl obdarován kouzelnou židlickou a stál se zázracným doktorem! Kašpárek se nebojí niceho! Ani ježibaby ani certa ani draka. Je pripraven vyrazit na cestu a zažít s Vámi uveritelná i neuveritelná dobrodružství! Nasadíme kašpárkovskou cepici, zazvoníme rolnickami, cililink a pozor zacínáme!
Délka predstavení 45 minut

Výtvarná dílna A aby děti neodešly s prázdnou, v zahradním sále - sala terrena - bude pro děti připravena výtvarná dílna. Každý si vyrobí svůj vlastní suvenýr jako vzpomínku na báječný školní výlet. (Pomocí šablony vlastnoručně vyrobená a vymalovaná pohlednice zámku MH. Vytvoříme také společně s dětmi dvě papírové postavičky rytířů, aby si i doma s nimi mohly před pohlednicí zámku zahrát příběh smíření, který uslyší při pohádkové prohlídce).
Délka 20 minut

Mezi jednotlivými "zážitky" se můžete projít v nádherném zámeckém parku barokního šlechtického sídla, kde si děti budou připadat jako opravdoví princové a princezny.

Datum:
úterý 2. 6. - pátek 5. 6. 2020 - Zlatovláska
úterý 9. 6. 2020 - pátek 12. 6. 2020 - Kašpárkova dobrodružství

Akce bude probíhat od 9 do 14 hod - Celková doba konání programu 2 hod.
Vstupné dítě: 140,- Kč - Pedagogický doprovod zdarma.
Věk - MŠ a ZŠ I.stupeň (1. - 3. třída)

Rezervace termínu (nutná)
Kontakt: Kasperle - MgA. Ivana Hessová- tel. 241412417/606952175 - ivanahessova9@gmail.com
Kontakt: zámek - www.mnichovo-hradiste.cz

Plakátek na Zlatovlásku ke stažení zde a Plakátek na Kašpárkova dobrodružství zde

Na tuto zábavnou cestu Vás zve Divadlo Kasperle a NPÚ - státní Zámek Mnichovo Hradiště.