DIVADLO KASPERLE

O HOLČIČCE, KTERÁ ZLOBILA

Taky se vám občas stane, že se prostě neudržíte a musíte zlobit? Skočí vám na záda Škareďák Vztek nebo baba Zlomyslná a skřítek Neposlucha do ouška našeptává cosi o Království divočin, kde je možné divočit a zlobit od rána do večera? To se líbí naší neposlušné holčičce Božence. Ona se chce stát královnou všech divočin a tak zlobí a zlobí... Jenže na scénu přichází paní Truda, která nemá ráda děti zlobivé a umí vyléčit všechny dětské "nemoci"! Autorský příběh plný legrácek, zlobení a odpuštění. To vše za hudebního doprovodu excelentního dua Ukulela Ajuš a Ivuš. Inscenaci podpořila Nadace Život umělce.

Hrají a zpívají: Andrea Marečková a Ivana Hessová
Výprava: Petra Goldflamová ŠtětinováJAK KAŠPÁREK S KALUPINKOU SLAVILI VELIKONOCE

Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný! A jsou tady Velikonoce! Zima je pryč a Kašpárek a Kalupinka se pustí do příprav na velikonoční svátky. Nastává čas vítání jara. Kalupinka vygruntuje, připraví malovaná vajíčka a barevné pentličky pro koledníčky a Kašpárek plete pomlázku. Je už ale kapánek nabručený z toho dlouhého pùstu.
A tak Kalupinku zlobí a všelijak pošuchuje.
Na škaredou středu se ale nesmí nikdo na nikoho mračit a tak si naši hrdinové vypráví velikonoční příběhy. A na zelený čtvrtek je navštíví velikonoční zajíček s košíkem plným barevných vajíček. Písničky, koledy, pomlázky a mazance.

Cililink, mùžeme začít!
Plakátek zde.


KAŠPÁRKOVA DOBRODRUŽSTVÍ
aneb Ó ten chrabrý rek je Kašpárek aneb Kalupinka!

Hraje: Divadlo Kasperle

Autorské představení o Kašpárkovi - postavičce pro pohádku zrozené.
Hrdinný,všemi milovaný kašpárek uprchnul ze spárù KOSTLIVCE A ŠŤASTNĚ SE NAVRÁTIL DO SVĚTA DIVADLA. Je obdarován kouzelnou židlickou a stává se zázračným doktorem! Nebojí se ničeho! Ani ježibaby ani čerta ani draka. Je připraven vyrazit na cestu a zažít s Vámi uvěřitelná i neuvěřitelná dobrodružství. Kašpárek je totiž postavička, která mùže v podstatě úplně všechno! Věřte či nevěřte, ale to všechno mùžete i vy. A Kalupinka? Za vším hledej ženu, říká se. Inu, možné je všechno. Nasadíme kašpárkovskou čepici, zazvoníme rolničkami, cililink a pozor začínáme!

Text sestavila Andrea Marečková
Režie Viribus Unitis
Hrají a zpívají Andrea Marečková a Ivana Hessová
Výprava Petra Goldflamová Štětinová

Tento projekt finančně podpořila Nadace Život umělce.

Plakátek ve formátu pdf ke stažení zde